Test na Omikron Kraków

W Europie zaczyna dominować nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2, zwany Omikronem. W Polsce wykryto już pierwsze przypadki zakażenia tą mutacją. Zrób test w Semper Fortis i przekonaj się czy jesteś nosicielem koronawirusa. Badania, które przeprowadzamy w naszej placówce, wykryją zakażenie również mutacją Omikron.

Wariant Omikron – objawy zakażenia

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że wariant Omikron daje bardzo podobne objawy, jak przy wcześniejszych odmianach koronawirusa. Do symptomów zakażenia należą między innymi: gorączka, ból głowy, uczucie rozbicia, utrata węchu i/lub smaku, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ból gardła i katar. Ostatnio naukowcy donoszą, że osoby zakażone wariantem Omikron częściej cierpią na nocne pocenie się, niż osoby zainfekowane „starszymi” mutacjami wirusa.

Test na Omikron Kraków

Testy genetyczne RT-PCR, które przeprowadzamy w naszej placówce, wykrywają mutację Omikron. Oznacza to, że wynik testu osoby zakażonej nową mutacją będzie dodatni. Zrób badanie, jeśli masz objawy zakażenia koronawirusem lub miałeś kontakt z osobą, która jest jego nosicielem. W naszej placówce przy ulicy Krowoderskiej 17 w Krakowie możesz zrobić test bez kolejki. Umów się poprzez system Rejestracji Online, wybierz dzień oraz godzinę badania i opłać usługę poprzez system płatności elektronicznych. Pobrana próbka jeszcze tego samego dnia trafi do współpracującego z nami Laboratorium Medycznego Diagnostyka.
Cena testu na koronaworusa: 329 zł


Pamiętaj, że podstawą działań zmierzających do zahamowania rozprzestrzeniającej się pandemii SARS-CoV-2 jest powszechne testowanie, szczepienia oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa: noszenie maseczek ochronnych, utrzymywanie dystansu społecznego oraz dezynfekcja dłoni.

Czytaj również: Powikłania po COVID-19: jakie badania należy zrobić?

Data publikacji: 21.12.2021