PORADNIE

Pulmonologia Kraków

Pulmonologia to niezwykle istotna dziedzina medycyny, pozwalająca na diagnozowanie i leczenie wad wrodzonych oraz chorób układu oddechowego, takich jak np. astma oskrzelowa, mukowiscydoza, odma płucna, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc itp. Z uwagi na nieustannie rosnący stopień zanieczyszczenia środowiska, a także powszechne działanie negatywnych czynników stylu życia (np. palenie tytoniu), obserwuje się wzrastającą zachorowalność na schorzenia pulmonologiczne.

Do pulmonologa należy wybrać się w przypadku wystąpienia następujących objawów:

  • Duszności, uczucie ucisku w obrębie klatki piersiowej.
  • Świszczący oddech.
  • Krwioplucie.
  • Przewlekły kaszel.
  • Szybkie męczenie się, problemy ze złapaniem tchu.

Do pulmonologa powinny również zgłosić się osoby, które cierpią na nawracające schorzenia dróg oddechowych oraz te, które w ostatnim czasie miały kontakt z chorym na gruźlicę. Pod stałą opieką poradni powinni być zarówno palacze, jak i osoby narażone na wdychanie dymu tytoniowego. Na wizytę do specjalisty należy umówić się w przypadku podejrzenia u siebie rozwoju choroby zawodowej płuc. Na spotkanie z pulmonologiem trzeba zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną oraz listę aktualnie przyjmowanych leków.

Pulmonolog Kraków – poradnia pulmonologiczna Semper Fortis

W ramach poradni pulmonologicznej oferujemy następujące usługi:

  • Konsultacja pulmonologiczna.
  • Spirometria.

Zapraszamy do poradni pulmonologicznej Semper Fortis. Podczas wizyty, specjalista zleci wykonanie odpowiedniej diagnostyki lub dokona rozpoznania choroby na podstawie wyników już przeprowadzonych badań. Po zdiagnozowaniu schorzenia, pulmonolog zaproponuje skuteczną terapię przy pomocy leków. Jeśli to konieczne, usunie ciało obce z płuc, tchawicy czy oskrzeli. W razie potrzeby, wyda również skierowanie na zabieg chirurgiczny.

dr n. med. Magdalena Twardowska
Poradnia pulmonologiczna
Specjalista pulmonolog

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
18:00-20:00

Powyższy grafik pracy lekarzy ma  charakter poglądowy. Nie uwzględnia on zmian związanych z nieprzewidzianymi okolicznościami. Wszystkich Pacjentów, zachęcamy do kontaktu z rejestracją, gdzie można uzyskać informację o aktualnie dostępnych terminach wizyt lekarskich.