TERAPIA ORTHOKINE®

Terapia Orthokine® to opracowana przez niemieckich naukowców, biologiczna metoda leczenia przewlekłych schorzeń stawów, chrząstek, kręgosłupa i ścięgien. Dla wielu osób, cierpiących na powyższe dolegliwości, to najskuteczniejsze rozwiązanie, które eliminuje miejscowe stany zapalne, łagodzi dolegliwości bólowe oraz ogranicza uszkodzenia nerwów. Rewelacyjne efekty terapii potwierdzone są badaniami klinicznymi. Leczenie tą innowacyjną metodą przeszło wiele sław sportowych, między innymi gwiazda NBA Kobe Bryant, czy wybitny golfista PGA Tour Fred Couples.

Jak działa Terapia Orthokine®?

Ta naturalna metoda leczenia, stanowi niewątpliwie wybitne osiągnięcie ortopedii molekularnej. Polega na iniekcji (bezpośrednio w miejsce dotknięte chorobowo) wyizolowanych z krwi Pacjenta, całkowicie przyjaznych dla organizmu, białek przeciwzapalnych i czynników wzrostu. Dzięki temu, receptory odpowiedzialne ze stan chorobowy zostają zablokowane, co z kolei prowadzi do zahamowania procesu niszczenia tkanek i związanych z nim dolegliwości bólowych. Zabiegi te cieszą się rosnącą popularnością dzięki łagodnemu przebiegowi oraz niewątpliwej skuteczności.

Terapia Orthokine® wskazania

 • Bóle, towarzyszące zwyrodnieniom stawów (np. zwyrodnienie stawu kolanowego, zwyrodnienie stawu biodrowego itp.).
 • Choroby zwyrodnieniowe ścięgien.
 • Choroby kręgosłupa.
 • Zapalenia stawów oraz błony maziowej.
 • Stany pooperacyjne (np. przebyta rekonstrukcja wiązadła krzyżowego, szycie łąkotki, rekonstrukcja chrząstki).
 • Urazy mięśni, ścięgien i stawów.

Terapia Orthokine ® – przeciwwskazania

Nie należy przystępować do zabiegu, jeśli w ostatnich dniach wystąpił ostry stan zapalny, biegunka lub gorączka. Przeciwwskazaniem są również szczepienia ochronne, które Pacjent przeszedł w ciągu czterech tygodni przez iniekcją. Wszelkie zmiany nowotworowe w organizmie również wykluczają możliwość przeprowadzenia terapii.

Przygotowanie Pacjenta do Terapii Orthokine ®

Aby zostać zakwalifikowanym do leczenia, niezbędna jest wizyta u lekarza, podczas której specjalista przeprowadza wywiad z Pacjentem, dotyczący Jego stanu zdrowia. Najczęściej zleca również wykonanie badań laboratoryjnych, których celem jest m.in. ocena morfologii i parametrów krzepliwości krwi.
Zanim krew zostanie pobrana, przez 24 godziny należy powstrzymać się od picia alkoholu, herbaty oraz kawy. Wskazane jest przyjmowanie dużej ilości wody. W dniu iniekcji, Pacjent powinien zjeść lekkostrawne śniadanie – trzeba unikać słodyczy, ciężkich tłuszczów oraz jasnego pieczywa. Zalecane jest spożycie warzyw oraz owoców.

Jak przebiega Terapia Orthokine®?

W pierwsze kolejności, za pomocą specjalistycznej strzykawki EOT®II, pobrana zostaje krew żylna Pacjenta. Konstrukcja i zawartość urządzenia sprawiają, że komórki krwi aktywowane są do produkcji czynników wzrostu oraz przeciwzapalnych białek, z których najważniejsze to białko IL-1Ra. Proces ten trwa od 6 do 9 godzin i odbywa się z specjalnym inkubatorze, w temperaturze 37°C. Po jego zakończeniu, odseparowane zostają zbędne krwinki – w ten sposób uzyskuje się tzw. kondycjonowaną surowicę, czyli płynną część krwi, pozbawioną krwinek, za to zawierającą znaczne ilości białka przeciwzapalnego. Otrzymany preparat zostaje zaaplikowany strzykawką Pacjentowi w miejsce chorobowo zmienione. Po zabiegu, do następnego dnia włącznie, niewskazane jest korzystanie z basenu i sauny.
Z jednej próbki krwi otrzymuje się kilka porcji surowicy, używanych następnie do kolejnych wstrzyknięć. Częstotliwość i ilość zabiegów zawsze określa lekarz.

Zalety Terapii Orthokine®

 • Zmniejszenie lub likwidacja dolegliwości bólowych.
 • Wyeliminowanie stanu zapalnego oraz zapobieganie jego ponownemu powstaniu.
 • Wyraźna poprawa funkcjonowania stawów, chrząstek, mięśni i ścięgien.
 • Nieinwazyjność – leczenie nie wymaga znieczulenia ani operacji chirurgicznej.
 • Bezpieczeństwo – do organizmu Pacjenta nie są wprowadzane żadne obce substancje, a wyłącznie białka przeciwzapalne, pochodzące z Jego własnej krwi.
 • Skuteczność potwierdzona naukowo w badaniach klinicznych.
 • Długotrwały efekt terapeutyczny.

Terapia Orthokine® w Krakowie

Terapia Orthokine® w naszym kraju może zostać przeprowadzona wyłącznie w certyfikowanych centrach medycznych.