USG ŁOKCIA-KRAKÓW
Problemy ze stawem łokciowym są częste i niestety opornie poddają się leczeniu. Osoby, które odczuwają dolegliwości w jego okolicy, powinny przeprowadzić badanie ultrasonograficzne (USG łokcia) – za pomocą fal ultradźwiękowych, lekarz uzyskuje obraz wewnętrznej struktury stawu i okolicznych tkanek. Diagnostyka ta jest całkowicie bezpieczna dla Pacjenta, może być z powodzeniem powtarzana nawet w niewielkich odstępach czasowych.
Badanie USG łokcia – wskazania
Do wykonania USG stawu łokciowego predysponuje wystąpienie poniższych objawów:
- Dolegliwości bólowe, charakterystyczne dla schorzeń, takich jak np. łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zespół sztywnego łokcia, zapalenia kaletki wyrostka łokciowego.
- Zaburzenia ruchomości stawu.
- Schorzenia reumatyczne.
- Zmiany zwyrodnieniowe.
- Stany zapalne.
- Zmiany pourazowe (np. stan po złamaniu).
- Obrzęk i niemijające zaczerwienienie skóry wokół stawu.
- Guzy i zgrubienia.
Jak przebiega USG łokcia?
Na początku Pacjent proszony jest przez lekarza o opisanie dolegliwości, jakie odczuwa wokół stawu. Następnie specjalista pokrywa skórę łokcia żelem i za pomocą aparatu USG skanuje jego poszczególne elementy anatomiczne. Dzięki temu, przeprowadzający badanie może zauważyć następujące nieprawidłowości:
- Urazy mięśni, ścięgien i więzadeł.
- Zapalenie kaletek.
- Zapalenie nadkłykci.
- Krwiaki.
- Guzy.
- Przerost błony maziowej.
- Wysięk.
- Ciała wolne, wyodrębnione z tkanki chrzęstno-kostnej.
Lekarz, przy pomocy aparatury USG, jest również w stanie ocenić ewentualne powikłania po operacji łokcia. Na zakończenie wizyty, Pacjent otrzymuje opis badania oraz zdjęcia chorego stawu.
USG łokcia w Krakowie
Centrum Medyczne Semper Fortis zaprasza na profesjonalne badania stawu łokciowego. Zespół wybitnych specjalistów w dziedzinie ortopedii przeprowadzi wnikliwą diagnostykę oraz zaproponuje optymalną ścieżkę leczenia dolegliwości.