PORADNIE

Neurologia Kraków

Neurologia zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób OUN (ośrodkowego układu nerwowego), w skład którego wchodzą mózg i rdzeń kręgowy oraz schorzeniami nerwów obwodowych, stanowiących połączenie pomiędzy OUN a poszczególnymi narządami i mięśniami. Ta dziedzina medycyny kojarzona jest z leczeniem takich przypadłości, jak na przykład padaczka, stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera, Parkinsona, stany po zapaleniach mózgu, rdzenia oraz opon mózgowo-rdzeniowych.

Do lekarza neurologa powinna wybrać się osoba, która:

  • Odczuwa różnego rodzaju bóle.
  • Zauważy u siebie zaburzenia węchu, czucia, mowy lub snu.
  • Ma zawroty głowy i/lub omdlenia.
  • Posiada kłopoty z pamięcią.
  • Ma problemy z utrzymaniem równowagi.
  • Cierpi na nieprawidłową pracę zwieraczy.
  • Odczuwa skurcze i drżenie mięśni.

Objawy neurologiczne mogą mieć różne przyczyny. Często są one efektem przebytych urazów, infekcji czy rozwijających się guzów. Niekiedy mogą stanowić zwiastun takich chorób jak zwyrodnienie kręgosłupa, alkoholizm czy cukrzyca. Symptomów świadczących o schorzeniach neurologicznych absolutnie nie wolno lekceważyć. W przypadku ich wystąpienia należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem  neurologiem, gdyż niektóre z dolegliwości wymagają natychmiastowej pomocy medycznej i mogą świadczyć o rozwijającej się w organizmie poważnej chorobie. Na spotkanie ze specjalistą należy zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną oraz listę aktualnie przyjmowanych leków.

Usługi poradni neurologicznej Semper Fortis

Zapraszamy na konsultacje i leczenie schorzeń neurologicznych u doświadczonego lekarza neurologa i/lub neurochirurga naszej placówki. Na podstawie wywiadu lekarskiego z Pacjentem i wyników przeprowadzonych badań (np. sprawdzenie odruchów i objawów oraz występujących nieprawidłowości), specjalista określi charakter schorzenia i rozpocznie odpowiednią terapię. Mając na uwadze jak istotne w leczeniu chorób neurologicznych jest rzetelnie przeprowadzona rehabilitacja, do dyspozycji Pacjentów oddajemy również doświadczony zespół fizjoterapeutów.

 dr n med. Rafał Morga
Specjalista neurolog

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
17:00-19:00

lek. med. Paweł Wrona
Specjalista neurolog

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
12:00-14:00

Powyższy grafik pracy lekarzy ma  charakter poglądowy. Nie uwzględnia on zmian związanych z nieprzewidzianymi okolicznościami. Wszystkich Pacjentów, zachęcamy do kontaktu z rejestracją, gdzie można uzyskać informację o aktualnie dostępnych terminach wizyt lekarskich.