PORADNIE

Fizjoterapia Kraków

Fizjoterapia to zespół działań, mających na celu przywrócenie Pacjentowi pełnej sprawności, a jeśli to niemożliwe – do zwiększenia komfortu i poprawy jakości jego życia.

Do gabinetu fizjoterapii powinna zgłosić się osoba, która:

 • Przeszła uraz narządu ruchu (złamanie, skręcenie, zwichnięcie).
 • Jest po zabiegu chirurgicznym, obejmującym układ mięśniowo-szkieletowy lub przygotowuje się do tego typu operacji.
 • Choruje na przewlekłe lub ostre schorzenia (wywołujące np. ból czy blokady w stawach), utrudniające jej sprawne wykonywanie codziennych czynności.
 • Cierpi na wrodzone lub nabyte wady postawy.

Na wizytę u fizjoterapeuty należy zabrać strój niekrępujący ruchów oraz całą dotychczasową dokumentację medyczną (RTG, USG, MRI, TK, wypis ze szpitala itp.).

 Semper Fortis – gabinet fizjoterapii

Naszą poradnię fizjoterapeutyczną tworzą wybitni specjaliści w dziedzinie medycyny, wykwalifikowani i nieustannie szkolący się terapeuci oraz trenerzy. Cechuje ich empatia, pasja oraz chęć nieustannego kształcenia się i zdobywania wiedzy z zakresu najnowszych, światowych trendów w fizjoterapii.
Poprzez dokładny wywiad i badanie, odnajdujemy i eliminujemy przyczynę dolegliwości. Leczymy Pacjenta, a nie jego chorobę, co pozwala na płynne przejście od momentu postawienia diagnozy, przez proces rehabilitacji i treningu do pełnego wyleczenia. Każda terapia jest indywidualnie opracowana dla danego Pacjenta, jego postępy w leczeniu są rzetelnie monitorowane, by w razie konieczności wdrażać niezbędne modyfikacje.
Korzystając z najnowszych metod w dziedzinie fizjoterapii, zajmujemy się niwelowaniem dolegliwości bólowych i przywróceniem pełnej ruchomości w stawach w możliwie w najkrótszym czasie. Nasi terapeuci przygotowują Pacjentów do zabiegów operacyjnych a także prowadzą rehabilitację pooperacyjną do uzyskania pełnej sprawności. Dobieramy między innymi techniki terapii manualnej czy ćwiczenia, dostosowane do aktualnych potrzeb chorego.
Aby skorzystać z usług fizjoterapeuty, nie jest potrzebne skierowanie lekarskie. Specjalista samodzielnie przeprowadza wywiad i badanie funkcjonalne w celu oceny stanu zdrowia Pacjenta.

Najczęstsze schorzenia z jakimi pracują nasi specjaliści a gabinecie fizjoterapii:

 • Stan po uszkodzeniu więzadeł w kolanie (leczenie zachowawcze, przygotowanie do operacji oraz rehabilitacja pozabiegowa).
 • Stan po złamaniu kości narządu ruchu.
 • Skręcenie stawu skokowego.
 • Przygotowanie do zabiegu oraz rehabilitacja po endoprotezoplastyce stawu biodrowego, kolanowego i innych operacjach układu mięśniowo-szkieletowego.
 • Zespół bolesnego barku.
 • Uszkodzenia mięśniowo-powięziowe w obrębie stawu barkowego, biodrowego i kolanowego.
 • Dyskopatia (rwa kulszowa, rwa barkowa).
 • Wady postawy.

Zabiegi fizjoterapeutyczne Semper Fortis:

W ramach prowadzonej terapii, nasi fizjoterapeuci współpracują również z obecnymi w naszej placówce specjalistami z zakresu rehabilitacji medycznej, ortopedii, reumatologii, jak również z zespołem pielęgniarskim i dietetykiem.

Fizjoterapia Kraków – treningi personalne

Nie ma nic lepszego po wyleczeniu kontuzji niż oddać się w ręce wykwalifikowanego trenera. Nasi specjaliści w dziedzinie przygotowania motorycznego i treningu personalnego, pomagają Pacjentom wejść na poziom sportowy o jakim kiedyś tylko marzyli.
Chcesz dobrać trening do ulubionej dyscypliny sportowej, przygotować się do sezonu zimowego, zrzucić kilka zbędnych kilogramów czy zniwelować swoje fizyczne słabości? Spotkaj się z trenerem, omów z nim swoje cele i zacznij swoją przygodę z treningiem na nowo.
Jeżeli jesteś zawodowym sportowcem i chcesz poprawić swoje rezultaty, skontaktuj się z trenerem personalnym Semper Fortis. Nie ma zawodników idealnych i zawsze znajdzie się element, który pozwoli Ci poprawić swoje wyniki. Spotkaj się ze specjalistą, przedstaw swoje oczekiwania i wspólnie określcie aspekty nad którymi chcecie popracować.
Możliwość szybkiej konsultacji z dietetykiem, ortopedą czy lekarzem medycyny sportowej jest tylko dodatkowym atutem treningu w Semper Fortis. Zapraszamy!

Monika Famielec
Fizjoterapia, mgr fizjoterapii

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
14:00-17:0014:00-17:00

Joanna Grobel
Fizjoterapia, mgr fizjoterapii

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
8:00-12:159:30-13:009:00-11:30

Paweł Kocoń
Fizjoterapia, mgr fizjoterapii

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
14:00-18:0014:00-18:0014:00-18:0014:00-18:0014:00-18:00

Anna Kostera
Fizjoterapia, mgr fizjoterapii

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
8:00-14:008:00-12:008:00-14:00

Leszek Zając
Fizjoterapia, mgr fizjoterapii

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
10:00-17:0011:45-18:0010:00-16:00

Mateusz Juszczak
Fizjoterapia, mgr fizjoterapii

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
10:00-18:0016:00-18:0010:00-18:0010:00-13:00

Powyższy grafik pracy fizjoterapeutów ma  charakter poglądowy. Nie uwzględnia on zmian związanych z nieprzewidzianymi okolicznościami. Wszystkich Pacjentów, zachęcamy do kontaktu z rejestracją, gdzie można uzyskać informację o aktualnie dostępnych terminach wizyt lekarskich.