PORADNIE

Fizjoterapia

Fizjoterapia to zespół działań, mających na celu przywrócenie Pacjentowi pełnej sprawności, a jeśli to niemożliwe – do zwiększenia komfortu i poprawy jakości jego życia.

Do fizjoterapeuty powinna zgłosić się osoba, która:

 • Przeszła uraz narządu ruchu (złamanie, skręcenie, zwichnięcie).
 • Jest po zabiegu chirurgicznym, obejmującym układ mięśniowo-szkieletowy lub przygotowuje się do tego typu operacji.
 • Choruje na przewlekłe lub ostre schorzenia (wywołujące np. ból czy blokady w stawach), utrudniające jej sprawne wykonywanie codziennych czynności.
 • Cierpi na wrodzone lub nabyte wady postawy.

Na wizytę należy zabrać strój niekrępujący ruchów oraz całą dotychczasową dokumentację medyczną (RTG, USG, MRI, TK, wypis ze szpitala itp.).

Usługi poradni fizjoterapeutycznej Semper Fortis

Naszą poradnię fizjoterapeutyczną tworzą wybitni specjaliści w dziedzinie medycyny, wykwalifikowani i nieustannie szkolący się terapeuci oraz trenerzy. Cechuje ich empatia, pasja oraz chęć nieustannego kształcenia się i zdobywania wiedzy z zakresu najnowszych, światowych trendów w fizjoterapii.
Poprzez dokładny wywiad i badanie, odnajdujemy i eliminujemy przyczynę dolegliwości. Leczymy Pacjenta, a nie jego chorobę, co pozwala na płynne przejście od momentu postawienia diagnozy, przez proces rehabilitacji i treningu do pełnego wyleczenia. Każda terapia jest indywidualnie opracowana dla danego Pacjenta, jego postępy w leczeniu są rzetelnie monitorowane, by w razie konieczności wdrażać niezbędne modyfikacje.
Korzystając z najnowszych metod w dziedzinie fizjoterapii, zajmujemy się niwelowaniem dolegliwości bólowych i przywróceniem pełnej ruchomości w stawach w możliwie w najkrótszym czasie. Nasi terapeuci przygotowują Pacjentów do zabiegów operacyjnych a także prowadzą rehabilitację pooperacyjną do uzyskania pełnej sprawności. Dobieramy między innymi techniki terapii manualnej czy ćwiczenia, dostosowane do aktualnych potrzeb chorego.
Aby skorzystać z usług fizjoterapeuty, nie jest potrzebne skierowanie lekarskie. Specjalista samodzielnie przeprowadza wywiad i badanie funkcjonalne w celu oceny stanu zdrowia Pacjenta.

Najczęstsze schorzenia z jakimi pracują nasi fizjoterapeuci:

 • Stan po uszkodzeniu więzadeł w kolanie (leczenie zachowawcze, przygotowanie do operacji oraz rehabilitacja pozabiegowa).
 • Stan po złamaniu kości narządu ruchu.
 • Skręcenie stawu skokowego.
 • Przygotowanie do zabiegu oraz rehabilitacja po endoprotezoplastyce stawu biodrowego, kolanowego i innych operacjach układu mięśniowo-szkieletowego.
 • Zespół bolesnego barku.
 • Uszkodzenia mięśniowo-powięziowe w obrębie stawu barkowego, biodrowego i kolanowego.
 • Dyskopatia (rwa kulszowa, rwa barkowa).
 • Wady postawy.

Poradnia fizjoterapeutyczna Semper Fortis oferuje:

 • Profesjonalne masaże, doskonale wspomagające leczenie zachowawcze i pooperacyjne.
 • Terapię manualną, w tym osteopatię.
 • Zabiegi: falę uderzeniową ESWT, krioterapię.
 • Kinezyterapię, czyli rehabilitację ruchową.
 • Kinesiotaping.

W ramach prowadzonej terapii, nasi fizjoterapeuci współpracują również z obecnymi w naszej placówce specjalistami z zakresu rehabilitacji medycznej, ortopedii, reumatologii, jak również z zespołem pielęgniarskim i dietetykiem.

Treningi personalne w Semper Fortis

Nie ma nic lepszego po wyleczeniu kontuzji niż oddać się w ręce wykwalifikowanego trenera. Nasi specjaliści w dziedzinie przygotowania motorycznego i treningu personalnego, pomagają Pacjentom wejść na poziom sportowy o jakim kiedyś tylko marzyli.
Chcesz dobrać trening do ulubionej dyscypliny sportowej, przygotować się do sezonu zimowego, zrzucić kilka zbędnych kilogramów czy zniwelować swoje fizyczne słabości? Spotkaj się z trenerem, omów z nim swoje cele i zacznij swoją przygodę z treningiem na nowo.
Jeżeli jesteś zawodowym sportowcem i chcesz poprawić swoje rezultaty, skontaktuj się z trenerem personalnym Semper Fortis. Nie ma zawodników idealnych i zawsze znajdzie się element, który pozwoli Ci poprawić swoje wyniki. Spotkaj się ze specjalistą, przedstaw swoje oczekiwania i wspólnie określcie aspekty nad którymi chcecie popracować.
Możliwość szybkiej konsultacji z dietetykiem, ortopedą czy lekarzem medycyny sportowej jest tylko dodatkowym atutem treningu w Semper Fortis. Zapraszamy!

Monika Famielec
mgr fizjoterapii

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
12:00-14:0012:00-14:0012:00-14:00

Joanna Grobel
Mgr fizjoterapii

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
7:30-15:307:30-15:307:30-15:307:30-15:307:30-15:30

oraz co druga sobota miesiąca od 8:00-11:45

Paweł Kocoń
mgr fizjoterapii

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
8:00-18:0017:30-21:008:00-13:3017:30-21:008:00-13:00

Grzegorz Maciejczyk
mgr fizjoterapii

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
8:00-15:008:00-15:008:00-15:008:00-15:008:00-15:00

Leszek Zając
mgr fizjoterapii

PRZYCHODNIA
Kraków ul. Krowoderska 17

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
8:00 – 14:0015:00-21:008:00-16:00

Powyższy grafik pracy fizjoterapeutów ma  charakter poglądowy. Nie uwzględnia on zmian związanych z nieprzewidzianymi okolicznościami. Wszystkich Pacjentów, zachęcamy do kontaktu z rejestracją, gdzie można uzyskać informację o aktualnie dostępnych terminach wizyt lekarskich.