KRIOTERAPIA MIEJSCOWA KRAKÓW

Krioterapia to metoda lecznicza, polegająca na schładzaniu powierzchni ciała niską temperaturą. Stosowana jest zarówno wobec chorych, jak i zdrowych osób (np. sportowców). Zabiegi wykorzystuje się najczęściej w ortopedii oraz reumatologii. Choć nie tylko. Ich zbawienny wpływ na organizm i psychikę człowieka wykorzystuje się również w leczeniu depresji, otyłości oraz cellulitu. Leczenie zimnem jest także doskonałą metodą odnowy biologicznej. Krioterapia miejscowa obejmuje leczenie wybranych mięśni, stawów czy fragmentów skóry, natomiast krioterapia ogólna polega na schładzaniu całego ciała w specjalnych komorach kriogenicznych.

Jak przebiega krioterapia miejscowa?

Zabiegi miejscowe przeprowadzane są za pomocą specjalnego urządzenia, wytwarzającego parę ciekłego azotu. Z jego dyszy uwalnia się gaz o temperaturze około minus 150°C. Zanim zostanie skierowany na wybrany obszar ciała Pacjenta, ogrzewa się do około minus 100-90°C. Dysza utrzymywana jest w odległości około 10 -15 cm od skóry Pacjenta. Po kilku sekundach, odczuwalny staje się chłód w miejscu aplikacji gazu. W momencie pojawienia się szronu na skórze, mrożenie zostaje przerwane.

Krioterapia miejscowa – wskazania

Krioterapia miejscowa zalecana jest osobom, cierpiącym na poniższe dolegliwości:

  • Schorzenia reumatyczne tkanek miękkich oraz łącznych.
  • Zapalenia stawów oraz okołostawowe ścięgien.
  • Uszkodzenia stawów, zwichnięcia, stłuczenia.
  • Przykurcze i napięcia mięśni.
  • Zmiany przeciążeniowe oraz przewlekłe dolegliwości bólowe narządu ruchu.
  • Oparzenia.

Krioterapia miejscowa – przeciwwskazania

Zabiegi krioterapii mają bardzo korzystny wpływ na kondycję organizmu Pacjenta, jednak nie wszyscy mogą się im poddać. Przeciwwskazaniami są między innymi:

  • Choroby układu krążenia (np. znaczna niedokrwistość, choroba wieńcowa, nieleczone nadciśnienie krwi).
  • Gorączka.
  • Odmrożenia.

Krioterapia miejscowa Kraków

Krioterapia miejscowa to jeden z zabiegów fizykoterapeutycznych, oferowanych przez nasze centrum medyczne. Zapraszamy wszystkie osoby, mające problemy z dolegliwościami bólowymi w stawach czy mięśniach. Zabiegi przeprowadzane są przy użyciu specjalistycznego sprzętu przez wykwalifikowany personel Semper fortis.